İç Hast.Uzm.Vet.Hekim Merve Özbaba Akıngiray

İç Hast.Uzm.Vet.Hekim Merve Özbaba Akıngiray

Merve Özbaba AKINGİRAY

İç. Hastalıklar Uzmanı Veteriner Hekim

1988 yılında Mersin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde tamamladıktan sonra İçel Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini bitirdi.

ÖSS’de çocukluğundan beri aklında tek meslek olan veteriner hekimlik mesleğini tercih ederek  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazandı. Birinci sınıfı Ankara’da okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı.

2011 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı’nda tezli uzmanlık eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans eğitimi sırasında İtalya’da bulunan Perugia Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı’nda tecrübelerini geliştirme şansı yakaladı.

Aynı zamanda yüksek lisans eğitimi sırasında İstanbul’un önemli kliniklerinden birinde iki yıl boyunca klinisyenlik yaptı.

Öğrencilik ve sonrasında gerek yurtiçi gerekse yurtdışında birçok kongreye katıldı ve sayısız sertifika aldı. Kedi ve köpeklerde kalp hastalıkları özel ilgi alanıdır.

2015 yılından itibaren Petical Hayvan Hastanesi’nde Veteriner  Dahiliye Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Evde Küçük isimli bir kedi ve petical'de Rompun isimli bir kedi ile yaşayan Özbaba Akıngiray bir çok evcil dostumuzun bakımını üstlenmektedir.

Evli ve Can isimli harika bir oğlu vardır.

 

 Galeri

brand image
brand image
brand image